Травневі на Мальті, що-де-куди-як.


Плануючи виїзди я завжди шукаю прокати віндсерфінгу і орієнтуюсь по ним. Вивчаю гугл-мап, www.planetwindsurfholidays.com, сайт іон-клаба. Про Мальту там нема нічого.
Але на Мальті бувають вакансії по моєму профілю, тож поїхали перевірити, чи комфортно буде там жити (відповідь: ні, але про то в коментах, якщо кому буде цікаво)

Типове мальтійське містечко ближче до столиці виглядає десь так:

 

 

Нагромадження домів, вузьки вулочки, красиві бухти, рибацьки човни. Дуже багато людей, машин. Нема ніяких проміжків між містечками, півострова виглядає як один мегаполіс.

На півночі більш спокійно і саме на півночі є те що нас цікавить)
 
Віндсерфінг: на острові є два-три прокати типу "WaterSports", де гроші заробляють на каяках-бананах і для комплекту є якась віндсерфінг-баржа та дакронове навчальне вітрило. Це не серьозно, тож такі прокати не рахуємо.

Нормальний віндсерфінг-прокат на острові - це такий собі пан Остін на вантажівці, який привозить на спот дошки-вітрила і з ним можна домовитись щоб на завтра він привіз щось саме для тебе.

Контакти: https://www.facebook.com/austin.zammit.395
          https://www.facebook.com/surfingmalta/
          
Ціна на віндсерфінг 25 євро в годину, з гідрою, трапецією разом. (ха, оті вотерспорти з доісторичними дошками та дакроновими ганчірками на дрючках просять 20!)

 

 

 

 

Зазвичай він знаходиться тут: https://goo.gl/maps/eCvbKkcYzoKhb1wK9
Лінк веде на кіоск з їдлом, Остін паркується поруч. Як побачив що я щось на дошці можу, казав що може під прогноз порекомендувати інші споти (більш вейвові наприклад), але й більш різиковані.
Як на мене, ця бухта найкраща - це найбільший пісчаний пляж на острові, поруч є вся потрібна інфраструктура - кафе, туалети, пляжні зонти, зупинки автобусів, парковка..


 

Що важливо: в Остіна вибір стаффу дуже великий, але зазвичай він везе на пляж кілька САПів, дві-три навчальні баржі та дві приблизно 120 літрові дошки про всяк випадок.
В першій день, коли я з ним не домовлявся, з цих двох досок я взяв Starboard Kombat 117 та Gaastra Pure 5.4. Не найкращій для мене розмір фрівейв дошки.
На другий день прогноз обіцяв флет та 10мс, тож Остін спеціально для мене привіз 5 дошок в діапазоні 100-120 літров на вибір. JP Superšprot 116 підійшов (Ще були 120ка JP Slalom, 80см завширшки, RRD X-Fire 105, JP X-Cite Ride 120, SB Kombat 127, Kombat 117)

 

 

 

 

На третій день була рванина 7-15 мс по флету, то взяв RRD X-Fire 105. На диво, плавник стояв Techart карбоновий, дуже швидкий та зручний.

 

 

Загальне враження - дошки в Остіна може не найсвіжіші, але добрі, як для себе зібрані. Дошок є вибір. І якщо йому написати в мессенжер - зможете домовитись напевно.
Як нема вітру, то Остін робить САП-прогулянки на три години по цікавих місцях. Я не ходив бо вітер був) Але по фотках було дуже цікаво, заходи в гроти, дуже фотогенічна природа. Щось типу 40 євро за прогулянку з носа без гідри та фоток, 50 з гідрою та фотками.

 

 

Де жити та як пересуватися? Почнемо з пересуватися.
На Мальті лівосторонній рух і дуже стрьомний трафік. Місцеві ганяють, підрізають, сигналять, пропускають друг друга жестами. Ми подивилися на це, вирішили машину на прокат не брати.
Міський транспорт коштує 1.5 євро за поїздку (можна купувати білет у водія), для туристів є 7-добова картка за 21 євро (якщо їздити більше ніж 2 рази на добу - вона стає вигідною), взяли цю картку.

Міський транспорт їзжить по всьому острову, дістатися з одного кінця до другого можна десь за 2 години, частіше прямим сполученням, інколи з пересадкою.

Коли ми мешкали в Мєлії (містечко поруч з затокою вищезгаданою), то вниз до затоки йшли пішки 20 хвилин, нагору їхали автобусом 5 хвилин. Чекали автобус десь 5-10 хвилин.
Типовий день - зранку годинка віндсерфінгу, пообіді на автобусі подивитись місцеві цікавості. Буває, коли треба їхати кудись далеко, то автобуса можна чекати 30-40 хвилин.
Автобуси їздять ніби-то за графіком, можна орієнтуватись по гугл-мап, але цілком можливо той самий автобус на який за графіком ідеш - не приїзжає взагалі і тоді чекаєш наступний.
Місцеві той громадський транспорт не люблять, тому в автобусах висить така інфографіка:


 

Уважний читач тут побачить мальтійську мову. Більшість місцевих спілкуються саме мальтійською, вона на слух схожа на арабську, добре хоч пишуть латинкою.

Де жити? Якщо Поблизу до Валєтти, там де той мегаполіс, то буде зручно дивитись цікавостки, але годину-півтори їздити на віндсерфінг.
Рекомендую обирати щось поблизу бухти, ми жили в Мєлії (я так і не зрозумів як її правильно вимовляти, Mellieha, місцеві кажуть щось типу Мєлія чи Мелієя), 20 хвилин від бухти пішки, можна з гори бачити бухту. І з Мелії, і з бухти є прямі автобусі до практично усіх цікавих місць на острові.


Що дивитись?
Валєтта - столиця
Форт Сант-Ельмо, Форт Сант-Анжело
Мдіна - стара столиця (дуже крута)
Музей авіації (маленький але вартий уваги) - недалеко від Мдіни
Село Попай - типу нашого Пірогова, музей-село, тільки про рибалок
Мегалітичні споруди по 4-5 тис років - не дивились, не вистачило часу
Ще два острови - Коміно та Гоцо (чи Годзо, вимова різна у місцевих) - теж не встигли подивитись.

Що пити-їсти? Місцеве вино - цілком добре, знову ж таки багато чого завозять з Італії - пармезани, прошутто, пасти-піцци, все як в Італії. В бухті є суперове кафе, рекомендую - https://goo.gl/maps/UwzM2WPEXuxvWvCo8

Ну і це, питайте якщо кому цікаво)

 

Трясця.. Адміни, може досить вже тих 800х600? Ну неможливо дивитись на перетиснуті світлини!

За нормальною якістю фоток ходіть до фейсбучіка

 

 

 

Комментарии

Аватар пользователя softranger

Такой подробный отчет. Как в старые добрые времена.

25 Евро за час -  однако, почем у вас огурцы соленые?

У нас когда-то проект был на Мальте, в мальтийском Телекоме, несколько ребят полгода там потасовались.

+1
-1
-1
12 мая 2019 // 01:09 []
Аватар пользователя petrovich

Гарний травневий відпочинок !!! дякую за інформативний звіт !!! мене декілька разів запрошували на яхті подорожувати з Турції до Греції Італії Мальти  та якось не збулося 

+1
+2
-1
12 мая 2019 // 18:34 []
Аватар пользователя myk0l@y

Пьятровиичь... Ти ба - яке дивне прізвисько... Ти що, свою рідну мову підзабув? Та ми розуміємось не тільки на російській... Знаємо і агліцьку і шляхетьску, шлях тя трафить)))

+1
-1
-1
14 мая 2019 // 20:01 []
Аватар пользователя softranger

Петрович - это вообще был когда-то вроде мем. Ну типа "зовите меня просто Петрович". Было принято, как обращение к человеку, когда на самом деле не знаешь его имени-отчества. А вот меня почему-то никто Григрьевичем не кличет. Все зовут просто Саша, даже 20-летние девчонки на фирме. А ведь мне через месяц 64. Абыдно, да!

+1
-1
-1
18 мая 2019 // 13:52 []